+48 502 081 193 booking@tufitours.pl

O mnie

Nazywam się Filip Ząbek i jestem przewodnikiem turystycznym PTTK z Koła Przewodników Miejskich i Terenowych w Gdańsku. Oprowadzaniem zajmuję się od 18 roku życia.  Dzisiaj, w wieku 23 lat wiem, że jest to pasja i ścieżka zawodowa którą chcę kontynuować.

Oprowadzam w ciekawy, nienużący sposób – przedstawiam miasto z perspektywy jego mieszkańców w danych ramach czasowych, po muzeach – z perspektywy uczestników danych wydarzeń.

Lubię przecierać szlaki i unowocześniać przewodnictwo. Nieustannie się rozwijam i zwiększam poziom swoich usług. 

 

Prywatnie pasjonuję się historią od najmłodszych lat. Już w szkole podstawowej uczestniczyłem w różnych konkursach wiedzy o Gdańsku, również z sukcesami. Interesuję się numizmatyką, archeologią i dlatego promuję podejście, że historii trzeba dotknąć i poczuć, aby ją zrozumieć.

Sam też jestem turystą! Uwielbiam podróżować, zwiedzać, poznawać ludzi i inne kultury. Korzystam z usług przewodników na całym świecie, dzięki czemu widzę, co jest najważniejsze w mojej pracy.

Niegdyś ujrzenie bramy do Gdańska było dla Kowalskiego tamtych czasów wydarzeniem życia. To się nie zmieniło. W dalszym ciągu jest to miasto wyjątkowe, miasto inne, ze wspaniałą historią i mieszkańcami.

Moje kwalifikacje

R

Certyfikowany przewodnik po Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Półwyspie Helskim oraz strefie podmiejskiej

R

Przewodnik po Muzeum Stutthof w Sztutowie

R

Przewodnik po Europejskim Centrum Solidarności

R

Przewodnik po oddziałach Muzeum Gdańska

R

Przewodnik po Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Zapraszam do kontaktu!

22/02/2024

Zadzwoń!